Jesteś tutaj: O MNIE

mgr Marcin Zubek

Zawsze marzyłem o tym by moja pasja stała się moją pracą, realizując krok po kroku swój plan i dążąc do wyznaczonego celu to mi się udało. Chcąc dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem stworzyłem miejsce które, będzie mogło przyczynić się do wzrostu świadomości ludzi aktywnych fizyczne w moim regionie na temat planowania oraz kontroli procesu treningowego przy wsparciu nowoczesnych technologii. Aby coś zaplanować w pierwszym etapie musimy to zmierzyć, wtedy efektywność naszej pracy znaczne wzrasta. Niezależnie czy jesteś profesjonalistą, osobą aktywną fizycznie, amatorsko uprawiającą określoną dyscyplinę sportową, czy rodzicem a to twoje dziecko uczestniczy w zajęciach sportowych, efektywność pracy uzależniona jest od doboru środków treningowych. Aby praca którą wykonują trenujący lub nasze dzieci była prawidłowa i efektywna, a co najważniejsze nie prowadziła do nieodwracalnych zmian w naszym aparacie ruchowym, najważniejsze jest planowanie procesu treningowego w ten sposób by kompleksowo przygotować nasz organizm do wysiłku fizycznego. Stworzenie odpowiedniej bazy, czy to motorycznej, technicznej, taktycznej czy mentalnej jest punktem wyjścia do kolejnych etapów przygotowań w zależności od dyscypliny sportowej którą uprawiamy. Dzięki dobrej ocenie można, zaplanować, kontrolować, przeciwdziałać dzięki czemu proces treningowy jest bardziej efektywny i to stawiam sobie jako główny cel mojej działalności.

  „Małe detale są istotne. To małe rzeczy sprawiają, że duże rzeczy mogą się wydarzyć.”

Trener John Wooden

Wykształcenie:

- Absolwent Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, licencjat - rekreacja ruchowa z odnową psychosomatyczną.

- Absolwent Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, studia - pedagogika dla absolwentów szkół wyższych.

- Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, magister - zarządzanie w sporcie.

- Absolwent Szkoły Trenerów PZPN, trener - UEFA A.

- Ukończony Kurs, Długofalowy rozwój motoryczny, Moduły: Siła i Ocena Motoryczna, Moc i Szybkość, Wytrzymałość, Planowanie i Monitoring, Betterway Sport Performance. 

- Uczestnik wielu konferencji metodyczno-szkoleniowych bezpośrednio związanych z przygotowaniem do zawodu trenera piłki nożnej.

Staże trenerskie:

- Akademia, Legia Warszawa, Polska, Warszawa 2015

- Akademia, VFL Wolfsburg, Niemcy, Wolfsburg 2016

- Pierwszy Zespół, VFL Wolfsburg, Hiszpania, Marbella 2018

- Pierwszy Zespół, Shanghai Greenland Shenhua, Hiszpania, Marbella 2018

- Pierwszy Zespół, RKS Raków Częstochowa, Polska, Czestochowa 2018

- Pierwszy Zespół, MFK Rruzomberok, Słowacja, Ruzomberok 2019

Trener w klubach:

- LKS Wiatr Ludzmierz, trampkarze starsi, juniorzy starsi, 2005 - 2013

- LKS Huragan Waksmund, juniorzy starsi, 2014 - 2015

- LKS Huragan Waksmund, pierwszy trener, 2015 - 2019

- KS Wierchy Rabka-Zdrój, pierwszy trener, 2019

- NKP Podhale Nowy Targ, asystent pierwszego trenera, 2017 - 2019

- NKP Podhale Nowy Targ, pierwszy trener, 2019 - OBECNIE